İade ve Değişim

Ürünümü iade etmek istiyorum, hangi ürünleri iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde sitemiz üzerinden Müşteri Hizmetlerine mesaj atarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Kusurlu veya yanlış ürün gönderimi söz konusu olduğunda ürünü hiç bir bedel ödemeden ücretsiz iade edebilirsiniz. Diğer iade durumlarında taşıma ücretleri müşteriye yansıtılmaktadır. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir; İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler iade edilemez.

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Lütfen iade işlemi için, ürünü bize göndermeden önce kargoda size gönderilen İade/değişim formunu doldurun. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. 

Kargo şirketine nasıl ulaşıp, ürünü nasıl vereceğim?

Siparişi aldığınız kargo ile bize geri göndermeniz gerekmektedir. Gönderim aşamasında kargo görevlisine alıcının AYMİ EĞİTİM ARAÇLARI YAZI TAHTALARI olduğunu belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca kargo firmasının çağrı merkezini arayarak Kurye talebinde bulunabilirsiniz. 

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz bizim tarafımızdan teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecek ve yukarıda belirtilen iade koşulları kapsamında e-posta adresinize iade işlemlerinin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

İadenizin iade koşulllarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, tarafımızdan iade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki ödeme tercihiniz doğrultusunda e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir. 

Ürünümü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım? Hangi durumlarda ürün değişimi yapabilirim?

Siparişinizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde İade/Değişim yapabilirsiniz. Siarpişinizle birlikte size gönderilen İade/Değişim formunu eksiksiz doldurup ürünle birlikte bize göndermeniz gerekmektedir. 

Yeni aldığım ürün arızalı/kusurlu çıktı, ne yapmalıyım?

Kusurlu/arızalı ürün iadesinde sadece kargo görevlisine ile birlikte tutulan hasar tespit tutanağı olmadan işlem yapılmamaktadır. Hasar tespit tutanağı olmayan siparişler “kullanıcı hatası olarak” işlem görecektir. Ürününüz tarafımızdan teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere ilgili birime gönderilir. Kontrol ekibi tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, ekibin vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürünün arızalı/kusurlu bulunması durumunda işlem uygulanacaktır. Ancak ürününüzdeki arıza/kusur, “kullanıcı hatası” olarak tespit edilirse; iade işlemi uygulanmayacaktır. 

Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

Aldığınız ürün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bunun için ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmeyecektir. 

Shopping Cart